Ositech | Mobil Uygulama
50666
page,page-id-50666,page-child,parent-pageid-50932,page-template-default,eltd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,paspartu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Mobil Uygulama

iBeacon teknolojisi ile geliştirdiğimiz bina içi yönlendirme uygulaması kullanıcıların anlık konumlarının belirlenmesi ve yön bulma kolaylığı sağlamaktadır.

 

Mobil uygulama hizmeti, adım bazında konum güncellemesi, yön gösterimi, yüksek konum belirleme hassasiyeti ve kullanım kolaylığı sunan arayüzü ile ziyaretçilerin kolay yer ve yön bulmasını sağlamaktadır.

 

UYGULAMA HAKKINDA

Uygulama amacı, mobil uygulama hizmeti, sinyal yayıcı iBeacon cihazları ve akıllı telefon yardımı ile ,bina içi yönlendirme yapılmasıdır. Sistem kablosuz Bluetooth iletişim tabanı destekli çalışmaktadır. Geliştirilen mobil telefon uygulaması ile kullanıcı ara yüzü destekli çalışmaktadır. Uygulama içerisine gömülü pusula yardımı ile gerçek yönlendirme yapılarak, sesli ve görsel olarak kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Uygulama, istenilen kurum ve kuruluş binalarında fuar alanlarında hatta dış mekan tarihi ve turistik bölgelerde bulunan ziyaret alanlarının, kullanıcı tarafından mobil telefon yardımı ile bulunmasını sağlamaktadır.

Sistem ayrı zamanda bina içi personel takip amaçlı da kullanılmakta ve istenilen raporlamalar yöneticiye sunulmaktadır.


SİSTEMİN ÇALIŞMASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Mobil uygulama yazılımı ve yönetim paneli

Uygulama yapılacak bina veya bölgenin kapasitesine göre kablosuz iletişim destekli iBeaconcihazları.

Ziyaretçilerin kullanabileceği personel mobil telefon.


SİSTEMİN ÇALIŞMA ŞEKLİ

Sistemin kurulacağı bina girişinde kullanıcılar uygulama ile ilgili olarak bilgilendirilir.

Kullanıcının mobil cihazında eğer uygulama yüklü değilse, girişte bir QR kod okutulur ve uygulama kullanıcının mobil cihazına yüklenir. Aynı zamanda uygulama marketten kullanıcı tarafından da yüklenebilir.

Opsiyonel olarak, eğer ziyaretçide akıllı cep telefonu yok ise, çıkarken geri almak koşulu ile kendisine bina idaresi tarafından cep telefonu verilebilir.

Uygulama yüklendikten sonra mobil cihazlar iBeacon cihazları ile iletişime geçer.

Kullanıcı kendi internet paketini kullandığı gibi bina idaresi tarafından ücretsiz internet sağlanıyorsa, bunu da kullanabilir ve bu hizmet ve servisle ilgili ücretsiz internet verildiği mobil cihaza bilgi notu olarak düşülür.

Uygulamayı kullanmaya başlayan ziyaretçi, gideceği birimi seçer.

Belirtilen en kısa yol üzerinden gideceği birime uygulama aracılığı ile yönlendirilir.

Gideceği birimin kapısına gelen kullanıcıya, sesli ve yazılı olarak, “GİDECEĞİNİZ BİRİME GELDİNİZ” gibi mesaj iletilir.

Birimler arası da bir noktadan diğer noktaya yol tarifi alınabilir.

Ziyaretini bitiren kişi binadan çıkarken , istenildiği taktirde kendisine mesaj gönderilebilir.

Gönderilecek bu mesajın içeriğinde, anket doldurulması, farklı bir sayfaya yönlendirme veya sadece metin mesajı olarak düzenlenebilir.

Hizmet, istenildiğinde tek bir yönetim panelinden kontrol edilebilir.

 

Kevin Durant Shoes for Men Adidas NEO schuhe online Nike Air Max 2016 cheap nike air max thea pink Adidas Superstar Shoes outlet New Air Jordan 13 Sneakers zapatos Adidas Superstar baratas Nike Roshe One Pas Cher adidas yeezy 350 boost moonrock cheap adidas yeezy 350 boost